sukces

Janusz Kozioł – „Jak wyłączyc hamulce sukcesu?”

Czym są hamulce sukcesu i jak je wyłączyć?
Najprościej mówiąc, każdy z nas ma wmontowane (podświadomie) mechanizmy, które blokują nasze dążenie do sukcesu. Mechanizmy te wgrywane są przez całe lata. Robią to nasi rodzice, znajomi, zazdrośni przyjaciele, a na końcu my sami przejmujemy to zadanie, mówiąc do siebie „to mi się nie uda”, „to nie dla mnie”, „jestem do niczego”.
Jest to fałszywa litania, która w dorosłym życiu staje się perfekcyjnym narzędziem niszczącym naszą drogę do sukcesu. I świadomość tego, że pozytywne myślenie prawdopodobnie by pomogło, nie jest wystarczająco motywująca.
W tej książce poznasz wszelkie zainfekowane obszary w naszym umyśle i dowiesz się, jak powyłączać ograniczenia w każdym z nich.
Gdy czytasz kolejną motywacyjną książkę o samorealizacji i samospełnieniu, czujesz, jak Twoje wewnętrzne baterie rozgrzewają się do czerwoności. Odkładasz książkę i mówisz sobie w duchu: od dzisiaj wszystko się zmieni! Osiągnięcie sukcesu i droga do niego wydają się wtedy bardzo proste.
Przyznam Ci rację, każda książka motywacyjna działa na nas jak Red Bull. Wprowadzamy w życie pozytywne mikro zmiany. Tydzień po przeczytaniu takiej książki jest magiczny, czujesz, że to ma sens, ale potem… Nie wiem, czy też tak to odczuwasz, że te naładowane baterie tracą siłę, a Ty wracasz do starych nawyków?
Najlepszym wyjściem będzie przygotowanie Twojego umysłu na możliwość wprowadzania trwałych zmian. Wtedy wszystkie książki o sukcesie, które stoją na Twojej półce lub zgromadzone są na twardym dysku, będą miały podłoże do działania. Należy tylko dowiedzieć się, co w takim razie blokuje Twój rozwój oraz co sprawia, że realizacja planów dryfuje w sferze marzeń, a następnie sprawnie usunąć tę blokadę!